YAŞAR BİLGİ

1983 yılında kurulan Yaşar Bilgi A.Ş. bir bilgi teknolojileri şirketidir. Köklü bir geçmişe sahip olan Yaşar Topluluğu bünyesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’deki ilk büyük SAP ERP projesi Yaşar Bilgi tarafından "ASTRON Projesi" ismi ile yapılmıştır. Bu isim zaman içinde Yaşar Bilgi’nin SAP alanında markası haline gelmiştir. ASTRON Türkiye’de SAP hizmetleri sunan ilk ve en büyük organizasyonlardan bir tanesidir.

1996 yılından bugüne, yüzlerce şirkette SAP ERP paketini verimli bir şekilde hayata geçirmiştir. Lisans satışı, lisans bakımı, proje ve geliştirme hizmetleri vermektedir. Ayrıca, ASTRON ülkemizde bulut üzerinden SAP kullanımı sağlayan önde gelen kurumlardandır.

Yaşar Bilgi, müşterilerinin dijital dönüşümü konusunda uzmanlaşmıştır. Bulut tabanlı dijital iş yönetimi yazılım çözümleri sunmaktadır. Sektördeki kırk yıla yakın tecrübesi ile binlerce kullanıcısı olan mobil saha satış ve saha yönetim otomasyon sistemlerini hayata geçirmiştir. Siber güvenlik danışmanlığı alanında doğru, uygun maliyetli ve sürdürülebilir çözümler sunar.

Dijital teknolojilerin doğru ve sürdürülebilir şekilde kullanımı konusunda yardımcı olur. Hız, verimlilik ve maliyet avantajları sağlayarak değerli müşterilerinin rekabet pozisyonlarını güçlendirir. Müşterilerinin Endüstri 4.0’ın dijital dünyasındaki gelişimlerini hızlandırır. Yaşar Bilgi kurumsal yapısı, yıllara dayanan tecrübesi ve konusunda uzman kadrosu ile güvenilir teknoloji ortağınızdır.
 

Kilometre Taşlarımız

1983: Kuruluşumuz
1983 - 1987: Entegre muhasebe, stok, üretim, personel yazılımı
1987: DDE Supermax Unix sunucuları Türkiye distribütörlüğü
1987 - 1992: Otelmate, Schoolmate ve belediyecilik yazılımları
1992: Datamate markalı PC üretim ve satışı
1996: Türkiye’nin ilk SAP ile ERP dönüşüm projesi başlangıcı
1997: Büyük çaplı bir proje kapsamında ilk Türk şirketin SAP’ye geçişi
1997 - 2004: Yaşar Topluluğu SAP projesinin tamamlanması
2004: SAP İş Ortaklığı
2010 - 2018: Birçok Yaşar grubu dışı SAP projesinin hayata geçirilmesi
2011: SAP Supply Chain projeler
2012: SAP Lisans İş Ortaklığı
2013: SAP TPVS/TM nakliye optimizasyonu projeleri
2014: "dijital.iş yönetim platformu" ürün portföyünün oluşturulması
2015: dijital.market yazılımının devreye alınması
2016: dijital.asistan yazılımının müşterilerimizde kullanımına başlanması
2017: dijital.bayi yazılımlarının müşterilerimizde devreye alınması
2018: dijital.şirket yazılımının kullanıma girmesi
2005 - 2008: Pınar bayilerinin SAP’ye geçirilmesi
2008: SAP SEM bütçe projeleri
2009: SAP CRM pojeleri
2010: Dyo Boya bayilerinin SAP’ye geçirilmesi


KURUMSAL DEĞERLERİMİZ

Tüm birimlerimiz ile tüketicilerimizin, iç ve dış müşterilerimizin ihtiyaçlarını hızlı ve doğru algılar, onların daha iyi bir yaşama yönelik değişen beklentilerini karşılamada çevik, proaktif ve yenilikçi bir yaklaşım içerisinde oluruz.

Operasyonel mükemmellik anlayışımızın temelini, teknolojinin tüm alanlarda etkin kullanımı, yalın iş süreçleri, tanımlı iş yapma sistematiği, veriye dayalı ve hızlı karar verme sistemlerimiz oluşturur. Çeviklik temel yetkinliklerimizdendir.

Bilim, Birlik, Başarı meşalemizin ışığında; eğitimli, deneyimli, aidiyet ve sahiplik duygusu yüksek, bilime dayalı tüm gelişmelere açık, bilgi paylaşımına ve birlik ruhuna değer veren, katılımcı yönetim anlayışını ve başarı odaklı çalışmayı benimsemiş insan kaynağımızın en önemli değerlerimizden biri olduğuna inanırız.

Faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada sosyal, politik ve kültürel değerlere saygı gösterir, yasalara, iş etiği kurallarına uygun ve şeffaf davranırız. Dürüstlüğe, açık iletişime ve adaletli yönetime büyük önem veririz.

Çevreye ve doğaya değer veren bir yaklaşımla üretim yapar, bugünden daha iyi bir gelecek yaratmaya katkıda bulunuruz. Sosyal sorumluluk bilinciyle toplumsal yaşam kalitesini artırmaya yönelik olarak çağdaş eğitime, spora, kültür ve sanata destek verme geleneğimizi sürdürürüz.